Сибіга застеріг українські громади у світі від участі у російському «побєдобєсії»

Сибіга застеріг українські громади у світі від участі у російському «побєдобєсії» 08.05.2026 10:16 Укрінформ Міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав українські громади у світі у річницю Дня памʼяті та перемоги над нацизмом не брати участі в організованих Росією акціях.
Він підкреслив, що російський режим перетворив памʼять про Другу світову на кривавий культ на службі своєї сучасної агресивної політики та війни проти України.
«Застерігаю всі українські громади в усіх країнах від участі в будь-яких акціях, організованих Росією. Від покладання квітів до маршів так званих «безсмертних полків» і «георгіївських стрічок», які перетворилися на символ агресії. Це все аж ніяк не про памʼять», – зазначив Сибіга.
Він акцентував, що Росія вже понад 12 років веде агресивну війну проти України, в ході якої «повернула звірства, масштабу яких Європа не бачила з часів Другої світової».
«Це – реальність, яку не покаже російська пропаганда, і яку не пронесуть на фотографіях «безсмертного полку»», – констатував глава МЗС.
У цьому контексті він закликав українські громади не брати участі в російському «побєдобєсії»», а натомість приєднуватися до акцій та вшанувань памʼяті жертв Другої світової війни та подвигу переможців над нацизмом, влаштованих Україною та нашими союзниками, «як належить в нашій європейській традиції – 8 травня».
Сибіга також закликав протидіяти російській дезінформації і розʼяснювати іноземцям внесок України в перемогу над нацизмом і страшну ціну, яку заплатив за неї український народ.
Читайте також: В Україні відзначають День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
«Маємо послідовно та системно протидіяти російській брехні. Нагадуйте, що Україна втратила в Другій світовій війні 8 (!) мільйонів людей, серед яких 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових. Українці воювали проти нацизму в низці армій коаліції: щонайменше 6 мільйонів в Червоній армії та сотні тисяч в рухах опору та союзних арміях, зокрема Польщі, США, Канади та Франції… Лінія фронту прокотилася територією України двічі — спершу з заходу на схід, а згодом — зі сходу на захід. Україна зазнала страхітливих людських та матеріальних втрат. Тому ми категорично відкидаємо російські маніпуляції та намагання привласнити перемогу в Другій світовій чи применшити роль України та українців», – підкреслив міністр, додавши, що розраховує на активність всесвітнього українства в ці дні.
Як повідомлялося, у 2023 році Верховна Рада законом встановила 8 травня як єдину дату для вшанування перемоги над нацизмом і памʼяті загиблих у Другій світовій війні. Вихідним цей день стане після завершення дії воєнного стану в Україні.
Фото Укрінформу можна купити тут
Суспільство
Рекомендації
Ще новини
Леонід Кучма: Після війни питання про можливі конституційні зміни перед Україною може поставити сама історія
Конституція України потребує насамперед виконання, а не змін – дипломат
На Буковині відбулася Стежка Шухевича, де розіграли автомобіль для ЗСУ
Сибіга прийняв тимчасову повірену у справах США Девіс, яка завершує місію в Україні
В’ятрович: Україна готова до мораторію на політичні оцінки історії, Польща – поки що ні



