Політика 26.06.2026 Новини

Гельсінська комісія США обговорила цифровий авторитаризм РФ на окупованих територіях України

Гельсінська комісія США обговорила цифровий авторитаризм РФ на окупованих територіях України 26.06.2026 18:01 Укрінформ Гельсінська комісія США провела брифінг для співробітників апарату Конгресу США, присвячений використанню Росією цифрових технологій для зміцнення контролю над тимчасово окупованими територіями України та придушення будь-яких проявів опору.

Учасники заходу обговорили, як російська окупаційна влада поєднує традиційні репресивні методи з технологічними засобами контролю, зокрема шляхом переналаштування телекомунікаційної інфраструктури, стеження за мобільними телефонами та придушення онлайн-комунікації і свободи слова.

За оцінкою організаторів, такі дії створюють для українців на окупованих територіях альтернативну інформаційну реальність, покликану посіяти відчай, зруйнувати надію на визволення територій та переконати в марності втечі чи спротиву.

На брифінгу наголошувалося, що після початку повномасштабного вторгнення Росія поширила на тимчасово окуповані райони Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей практику цифрового контролю, яку раніше відпрацьовувала в окупованому Криму. Це свідчить, що цифровий контроль є частиною політики інтеграції, русифікації та утримання захоплених територій.

Читайте також: Мельник в ООН: Росія чинить злочини проти українських дітей і має бути виключена з миротворчих операцій

Учасники також обговорили можливі кроки США та їхніх партнерів для послаблення цифрової ізоляції населення на тимчасово окупованих територіях, підтримки технологічних рішень для відновлення доступу до незалежної інформації та зв'язку із зовнішнім світом.

Комісія з безпеки та співробітництва в Європі, також відома як Гельсінська комісія США, є незалежним органом федерального уряду США. Протягом понад 45 років комісія відстежує дотримання Гельсінських угод і зміцнює безпеку шляхом підтримки у сфері прав людини, демократії, економічного, екологічного та військового співробітництва в регіоні ОБСЄ, що охоплює 57 держав.

Як повідомляв Укрінформ, за оцінкою експертів, Росія поступово переходить до моделі так званого «чебурнету», що передбачає обмеження доступу до зовнішніх ресурсів і посилення внутрішнього нагляду за інформпростором.

Події та кримінал

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину