У Бабинцях на Київщині за підтримки міжнародних партнерів відкрили амбулаторію

У Бабинцях на Київщині за підтримки міжнародних партнерів відкрили амбулаторію Фото 24.04.2026 23:13 Укрінформ У селищі Бабинці Київської області відкрили амбулаторію загальної практики.
Участь у відкритті медзакладу взяли посли Бельгії та Іспанії Люк Якобс і Рікардо Лопес-Аранда Хагу, а також заступник голови представництва Міжнародної організації з міграції в Україні Деян Кесерович.
Голова ОВА подякував партнерам за підтримку.
«Для нас це не лише про фінансування, а про довіру до Київщини та спільну відповідальність за відновлення», – зазначив він.
Очікується, що нова амбулаторія обслуговуватиме близько чотирьох тисяч людей. Заклад надаватиме повний спектр первинної медичної допомоги. Ідеться про консультації сімейного лікаря, профілактику й діагностику захворювань, вакцинацію, базові обстеження та супровід пацієнтів.
У закладі доступна скринінгова програма 40+, що дозволяє вчасно виявляти серцево-судинні захворювання, діабет та інші поширені проблеми зі здоров'ям. Також застосований підхід із розширеними повноваженнями медичних сестер: частину послуг, серед яких – первинні огляди, вимірювання показників, базові консультації та супровід, пацієнти можуть отримати без зайвого очікування.
В амбулаторії є окремі входи до інфекційного відділення, дитячого блоку та зони загального прийому, що дозволяє розмежувати потоки пацієнтів, мінімізувати ризики поширення інфекцій, забезпечити комфортні та безпечні умови для всіх відвідувачів.
Сам обʼєкт і територія навколо нього є повністю інклюзивними. Для дітей облаштований великий спортивний майданчик.
Читайте також: Принц Гаррі відвідав Бучу
Заклад забезпечили сонячними панелями, які дозволяють працювати навіть у разі перебоїв із електропостачанням. Генерація покриватиме потреби не лише амбулаторії, а й школи поруч. Ці рішення є частиною підтримки від партнерів із Франції.
«Сьогодні ми системно розвиваємо медичну інфраструктуру області. Загалом реалізуємо близько 10 проєктів із будівництва та відновлення амбулаторій у громадах Київщини», – заявив Калашник.
Як повідомляв Укрінформ, в Інгульському районі Миколаєва після ремонту відкрили гімназію, яка зазнала руйнувань унаслідок ракетного удару російських військ восени 2022 року.
Новини регіонів України
Рекомендації
Ще новини
Німецький експерт назвав умови, за яких Росія може стати менш агресивною щодо України
Формат конференції у Гданську не потребує особистої присутності міністра Сибіги – речник МЗС
Політика Росії на окупованих територіях має риси фашизму – німецький експерт
Сибіга обговорив з Вадефулем посилення ППО і підготовку до Конференції з відновлення у Гданську
Україна очікує пришвидшення ратифікації документів щодо Компенсаційної комісії – Точицький



