Політика 24.06.2026 Новини

Формат конференції у Гданську не потребує особистої присутності міністра Сибіги – речник МЗС

Формат конференції у Гданську не потребує особистої присутності міністра Сибіги – речник МЗС 24.06.2026 14:10 Укрінформ Міністерство закордонних справ разом з урядовою командою брало активну участь у підготовці Конференції з відновлення України в Гданську, однак цьогорічний формат заходу не потребує обов’язкової особистої присутності міністра Андрія Сибіги.

Він додав, що з польського боку акцент також робиться не на міністрові закордонних справ і дипломатичній складовій, а на урядовому, економічному, безпековому, інфраструктурному, гуманітарному, бізнесовому та інших вимірах, яким присвячена конференція.

«Водночас МЗС та дипломатія, безперечно, присутні та активно залучені до цього надзвичайно важливого заходу», – наголосив Тихий.

Зокрема, українське дипломатичне відомство та профільний департамент економічної дипломатії протягом багатьох місяців разом з урядовою командою та іншими причетними відомствами готували наповнення Конференції та здійснювали безпосередній організаційний супровід заходів, угод і переговорів у її рамках, поінформував речник МЗС.

«Пророблена велика робота, і ми розраховуємо на серйозні плоди», – акцентував він.

Тихий нагадав, що цьогоріч українська сторона бере участь у заході на найвищому урядовому рівні за лідерства Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко.

«Наша мета – уникнути непотрібної політизації цього міжнародного заходу, сфокусуватися на прагматиці та конкретних рішеннях на підтримку України та українців в умовах, коли це особливо необхідно, на п’ятому році повномасштабної агресії РФ», – підкреслив речник МЗС.

Читайте також: Сибіга обговорив з Вадефулем посилення ППО і підготовку до Конференції з відновлення у Гданську

Він подякував польській стороні за якісну співорганізацію заходу і висловив переконання, що цьогорічна конференція принесе суттєві конкретні результати для наших людей та, попри все, стане історією успіху для України, Польщі та десятків міжнародних партнерів з урядового та неурядового секторів, які беруть в ній участь.

Як повідомляв Укрінформ, українську делегацію на Міжнародну конференцію з відновлення України, що відбудеться 25-26 червня у Гданську, очолить Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.

Ця конференція має стати одним із ключових міжнародних майданчиків для залучення інвестицій, розвитку партнерств і просування практичних рішень для відбудови України.

Очікується, що у заході візьмуть участь близько 1000 компаній: третина з них – українські, третина – польські, решта – міжнародні.

Події та кримінал

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину