Формат конференції у Гданську не потребує особистої присутності міністра Сибіги – речник МЗС

Формат конференції у Гданську не потребує особистої присутності міністра Сибіги – речник МЗС 24.06.2026 14:10 Укрінформ Міністерство закордонних справ разом з урядовою командою брало активну участь у підготовці Конференції з відновлення України в Гданську, однак цьогорічний формат заходу не потребує обов’язкової особистої присутності міністра Андрія Сибіги.
Він додав, що з польського боку акцент також робиться не на міністрові закордонних справ і дипломатичній складовій, а на урядовому, економічному, безпековому, інфраструктурному, гуманітарному, бізнесовому та інших вимірах, яким присвячена конференція.
«Водночас МЗС та дипломатія, безперечно, присутні та активно залучені до цього надзвичайно важливого заходу», – наголосив Тихий.
Зокрема, українське дипломатичне відомство та профільний департамент економічної дипломатії протягом багатьох місяців разом з урядовою командою та іншими причетними відомствами готували наповнення Конференції та здійснювали безпосередній організаційний супровід заходів, угод і переговорів у її рамках, поінформував речник МЗС.
«Пророблена велика робота, і ми розраховуємо на серйозні плоди», – акцентував він.
Тихий нагадав, що цьогоріч українська сторона бере участь у заході на найвищому урядовому рівні за лідерства Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко.
«Наша мета – уникнути непотрібної політизації цього міжнародного заходу, сфокусуватися на прагматиці та конкретних рішеннях на підтримку України та українців в умовах, коли це особливо необхідно, на п’ятому році повномасштабної агресії РФ», – підкреслив речник МЗС.
Читайте також: Сибіга обговорив з Вадефулем посилення ППО і підготовку до Конференції з відновлення у Гданську
Він подякував польській стороні за якісну співорганізацію заходу і висловив переконання, що цьогорічна конференція принесе суттєві конкретні результати для наших людей та, попри все, стане історією успіху для України, Польщі та десятків міжнародних партнерів з урядового та неурядового секторів, які беруть в ній участь.
Як повідомляв Укрінформ, українську делегацію на Міжнародну конференцію з відновлення України, що відбудеться 25-26 червня у Гданську, очолить Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко.
Ця конференція має стати одним із ключових міжнародних майданчиків для залучення інвестицій, розвитку партнерств і просування практичних рішень для відбудови України.
Очікується, що у заході візьмуть участь близько 1000 компаній: третина з них – українські, третина – польські, решта – міжнародні.
Події та кримінал
Рекомендації
Зеленський підписав закон про доплати посадовцям за реалізацію міжнародних проєктів
Німецький експерт назвав умови, за яких Росія може стати менш агресивною щодо України
Політика Росії на окупованих територіях має риси фашизму – німецький експерт
Сибіга обговорив з Вадефулем посилення ППО і підготовку до Конференції з відновлення у Гданську
Ще новини
У Керчі та Краснодарському краї палають стратегічні об’єкти росіян
СБУ оприлюднила дані, які змушують по-новому подивитися на події в Брянській області
Гегсет розкритикував союзників за реакцію на війну проти Ірану
В уряді Британії вимагають від Стармера збільшити оборонні видатки – Bloomberg
