У Білорусі українця засудили до 3 років за участь у протестних акціях
У Білорусі суд засудив до 3 років колонії суворого режиму громадянина України Михайла Ференця Про це повідомляє Радіо Свобода.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
За інформацією правозахисного центру «Весна», Ференця засудили за двома статтями: участь у діях, що грубо порушують громадський порядок та організація осквернення будівель та пошкодження майна.
Українця звинуватили в участі у трьох акціях, а також в організації розміщення протестних написів та малюнків на будівлях шляхом адміністрування Telegram-каналу «Хоробрі люди».
Уродженця Донецька затримали 16 вересня минулого року. Понад шість місяців він чекав депортації, однак йому висунули звинувачення.
Ференец провину не визнав і відмовився свідчити, а в заключному слові розповів про психологічне та фізичне насильство з боку силовиків.
У МЗС України заявили, що доказів провини українця наведено не було.
«Вважаємо справу Михайла Ференця політично мотивованою, а вирок несправедливим та протиправним. Бездоказове звинувачення та неправове засудження громадянина України є черговими проявами антиукраїнських дій Мінська. Справа Ференця – це черговий приклад білоруського «правосуддя», внаслідок якого за ґратами опинились десятки і сотні місцевих журналістів і правозахисників, громадських активістів, програмістів, студентів та пересічних громадян Білорусі», – йдеться у повідомленні. // Вартові еспресо
Події та кримінал
Рекомендації
Ще новини
У МЗС вважають цілком виправданим, що українську делегацію у Гданську очолить прем’єрка Свириденко
Україна закликає країни-учасниці не затягувати ратифікацію угоди щодо Спецтрибуналу – Точицький
Політолог – про ризик втягнення Білорусі у війну: Лукашенко думає про виживання, але Україна має бути готовою
«Білий Орел»: як президент Навроцький одним указом об’єднав Україну
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ




