В Одесі перинатальний центр обладнали сонячною електростанцією

В Одесі перинатальний центр обладнали сонячною електростанцією Фото 29.04.2026 16:50 Укрінформ В Одеському обласному перинатальному центрі Обласної клінічної лікарні встановили сонячну електростанцію.
«У нас є підрозділи, для яких безпека як фізично, так і енергетично – одне і теж саме. Це реанімація немовлят. Всього 3-5 хвилин без світла – це закінчення життя всіх пацієнтів там. Тому станція, яку нам надали благодійники, вкрай важлива. Вона забезпечує роботу операційного блоку та реанімації», – зазначив гендиректор.
Заступниця медичного директора з акушерсько-гінекологічної допомоги обласного перинатального центру Обласної клінічної лікарні Ольга Тувиченко своєю чергою додала, що установа є найпотужнішим центром на півдні України. Тут надають допомогу жінкам з ускладненим перебігом вагітності. Лікарка зазначила, що за перший квартал 2026 року в центрі народилося понад 400 дітей, близько 15% з них пройшли через інтенсивну терапію та реанімацію.
«Наша гордість – дівчинка Аліса. Вона народилася у листопаді 2025 року з вагою 510 грамів. На апараті ШВЛ вона провела 2 місяці – саме в цей час у місті були тотальні блекаути. На сьогодні їй 5 місяців. Це яскравий приклад того, як ми рятуємо життя і як нам потрібно безперервне живлення обладнання», – розповіла Тувиченко.
В Одесі перинатальний центр обладнали сонячною електростанцією / Фото: Ніна Ляшонок, Укрінформ 1 / 13

Новини регіонів України
Рекомендації
Ще новини
Зеленський обговорив із фон дер Ляєн постачання для Сил оборони
Депутатка Білозір – про резолюцію ПАРЄ: Ми чітко прописали, що Росія шантажує світ продовольством
Туск: Ми спільно відбудуємо знищені українські міста після війни
Литва оголосила про виділення майже €10 мільйонів додаткової допомоги для України
Відбудова України нерозривно пов’язана зі вступом до ЄС – Кошта



