Нацбанк випустив пам’ятну монету до сорокових роковин Чорнобильської катастрофи

Нацбанк випустив пам'ятну монету до сорокових роковин Чорнобильської катастрофи 24.04.2026 16:20 Укрінформ Національний банк України 24 квітня увів в обіг нову пам'ятну монету "Тим, хто врятував світ", присвячену сороковим роковинам Чорнобильської катастрофи.
Він підкреслив, що у Нацбанку прагнули нагадати і чітко сформулювати, що відбулося 26 квітня 1986 року. Монету назвали, як і пам'ятник у Чорнобилі, присвячений пожежникам-ліквідаторам.
"Всі, хто народився після 1986 року, – це діти Чорнобиля", – зазначив Пишний, ділячись спогадами. За його словами, теплий квітень із виїздами на природу змінився тривогою та браком інформації про аварію.
Читайте також: У Патріаршому соборі УГКЦ у Києві відбувся концерт-реквієм до роковин катастрофи на ЧАЕС

Фото: Фейсбук Денис Шмигаль
Перший екземпляр пам'ятної монети Пишний подарував першому віцепрем'єр-міністру – міністру енергетики Денису Шмигалю.
Як повідомлялося, команда програми Укрінформу «Є Розмова» показала, як сьогодні виглядає зруйнований четвертий енергоблок і що відбувається під захисною аркою.
Суспільство
Рекомендації
Ще новини
Політика Росії на окупованих територіях має риси фашизму – німецький експерт
Сибіга обговорив з Вадефулем посилення ППО і підготовку до Конференції з відновлення у Гданську
Україна очікує пришвидшення ратифікації документів щодо Компенсаційної комісії – Точицький
Точицький: Обрання Гонгрійп заступницею генсека РЄ посилить роботу над трибуналом і механізмом компенсацій
Відсутність Зеленського на конференції у Гданську є «жестом деескалації напруги» – Туск



