Мінрозвитку цифровізує плани стійкості регіонів

Мінрозвитку цифровізує плани стійкості регіонів 24.04.2026 10:58 Укрінформ Міністерство розвитку громад та територій і Palantir Technologies підписали меморандум про співпрацю, який передбачає впровадження ШІ-рішень в оцінку стійкості регіонів.
За інформацією Кулеби, після пілотування проєкту у двох областях його масштабують на всю країну.
Йдеться про цифровізацію зокрема розрахунку індексу стійкості, моніторингу виконання заходів, визначення ризиків і пріоритетів, оцінки вразливостей в енергогенерації, теплопостачанні та базових послугах. Також ШІ допоможе з визначенням рішень, які дають найбільший ефект для захисту критичної інфраструктури та енергетичної безпеки.
Читайте також: Мінекономіки запускає єдину платформу аграрних знань та інновацій AKIS
«Це дасть можливість бачити, де система найвразливіша, куди потрібно спрямовувати ресурси в першу чергу і як забезпечити максимальний результат для стійкості громад», – зазначив віцепрем’єр-міністр.
Як повідомлялося, на фінансування планів стійкості потрібні загалом €5 мільярдів, проводиться робота з пошуку джерел отримання коштів.
Фото ілюстративне: Karel Komárek Family Foundation
Новини регіонів України
Рекомендації
Ще новини
Сибіга висловив співчуття венесуельцям після руйнівного землетрусу
Трамп вважає, що Зеленський «тримається досить добре» у війні з Росією
У Гданську відбулося засідання Міжпарламентської асамблеї України і Польщі
Мельник в ООН: Росія чинить злочини проти українських дітей і має бути виключена з миротворчих операцій
Прямо зараз Україна перемагає на війні – заступник держсекретаря США



