Події 22.10.2021 Новини

У столиці працівники лабораторії видавали документи без проходження ПЛР-тестування

Організував злочинний бізнес лікар, який підшукував клієнтів сам або за допомогою посередників.

Слідчим управлінням столичної поліції спільно із Управлінням стратегічних розслідувань в м. Києві викрито схему протиправної діяльності окремих працівників лабораторії, а саме надання COVID-сертифікатів із недостовірними даними. За умовлену суму протягом кількох місяців спільники видавали медичний документ без фактичної здачі аналізів.

Як розповів заступник начальника – начальник слідчого управління столичного главку Дмитро Шумейко, правоохоронці встановили, що організував злочинну схему, шукав клієнтів та керував діями спільників лікар лабораторії:

«У пошуках бажаючих отримати сертифікат без проходження ПЛР-тестування медику допомагали двоє посередників, а далі від цього залежала ціна послуги – від 725 до 1800 гривень за сертифікат. Неправдиві дані про відсутність у клієнта коронавірусної інфекції у відповідну базу даних вносили медсестри, які у подальшому друкували готовий документ та отримували за це гроші. В день за цією послугою зверталися від 3 до 5 осіб».

У ході досудового розслідування, розпочатого за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу України — шахрайство, працівники поліції провели обшуки в автомобілях, за місцем роботи та проживання фігурантів, звідки вилучили десятки бланків COVID-сертифікатів, гроші, комп’ютерну техніку, які підтверджують злочинну діяльність.

«Порушникам загрожує від 3 до 8 років позбавлення волі. Після проведення необхідних слідчих дій можлива додаткова кваліфікація події. Досудове розслідування триває», — додав Дмитро Шумейко.

Відділ комунікації поліції Києва

Події та кримінал

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину