Цьогоріч прокурори відшкодували ₴296 мільйонів на потреби Міноборони – ОГП

Цьогоріч прокурори відшкодували ₴296 мільйонів на потреби Міноборони – ОГП 21.04.2026 07:47 Укрінформ Протягом поточного року прокурорам вдалося відшкодувати 296 мільйонів гривень на потреби Міністерства оборони.
Ревізія виявила, що під час закупівель пально-мастильних матеріалів для потреб ЗСУ у 2022-2023 роках постачальник безпідставно включав у вартість ПДВ. Це порушувало вимоги чинного законодавства.
Фактично держава переплачувала за пальне мільйони гривень, які мали залишитися в бюджеті та використовуватися для забезпечення потреб армії.
Читайте також: Корупція є однією з основних проблем для населення та бізнесу
Повідомляється, що ОГП пред’явив до господарських судів низку позовів в інтересах держави в особі Міноборони до постачальників про стягнення безпідставно набутих коштів. Остаточне рішення у цих справах ухвалив Верховний Суд. Рішеннями судів, окрім переплати було стягнуто штрафи та інфляційні втрати. Наразі кошти перебувають на рахунках Міноборони і будуть спрямовані на зміцнення обороноздатності країни.
Як повідомляв Укрінформ, у першому півріччі 2025 року державі відшкодовано 685 млн грн завдяки роботі Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Суспільство
Рекомендації
Ще новини
Мельник у Радбезі ООН: Україна готова до переговорів з Росією, але наше терпіння не безмежне
Атакою на Лавру Путін забив цвях у труну власного історичного міфу – Україна в ООН
Якщо Росія захопить Україну, НАТО Польщі не допоможе – публіцист
Росія повинна укласти угоду про мир, час не на її боці – Штати в Радбезі ООН
Тісніша військова співпраця може запобігти погіршенню відносин між Києвом та Варшавою – польський публіцист



