Фінляндія повідомила ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін

Фінляндія повідомила ООН про вихід із договору про заборону протипіхотних мін 11.07.2025 12:03 Укрінформ Фінляндія подала до ООН документи про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використовувати, накопичувати, виробляти та передавати протипіхотні міни.
Укрінформ
Фінляндія подала до ООН документи про вихід з Оттавської конвенції, яка забороняє використовувати, накопичувати, виробляти та передавати протипіхотні міни.
Про це повідомляється на сайті Міністерства закордонних справ Фінляндії, передає Укрінформ.
«Фінляндія повідомила про вихід (з Оттавської конвенції – ред.) усі інші держави-учасниці конвенції, депозитарія конвенції, тобто генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй, і Раду безпеки Організації Об'єднаних Націй. Вихід набуває чинності через шість місяців після отримання депозитарієм документа про вихід, у січні 2026 року», – йдеться у повідомленні.
У МЗС країни наголосили, що рішення про вихід з конвенції ґрунтується на оборонних потребах Фінляндії в умовах погіршення безпекового середовища. «Вихід з конвенції дозволить Фінляндії знову включити протипіхотні міни до переліку наявних засобів оборони», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що Фінляндія продовжить підтримувати гуманітарні цілі конвенції, а також гуманітарну протимінну діяльність.
Читайте також: Україна зможе застосувати протипіхотні міни через пів року після виходу з Оттавської конвенції – Веніславський
Як повідомляв Укрінформ, фінські законодавці проголосували за вихід з Оттавської конвенції про заборону протипіхотних мін у червні. 4 липня президент Фінляндії Александр Стубб схвалив вихід країни з Оттавської конвенції, яка забороняє використання протипіхотних мін.
Раніше аналогічний крок зробили Литва та Естонія.
Оттавська конвенція набула чинності 1999 року. Країни Балтії та Польща оголосили про вихід з Конвенції про заборону виробництва і застосування протипіхотних мін (Оттавської конвенції) для кращого захисту від потенційної загрози російської агресії.
Президент Володимир Зеленський 29 червня підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про вихід України з Оттавської конвенції.
Фото: Freepik/slon.pics
Світ
Рекомендації
Ще новини
Зеленський розповів про подарунок Навроцького під час першої зустрічі
Зеленський: Білорусь поки що не зреагувала на вимогу вимкнути ретранслятори
Посол України Зварич відмовився від польського ордена
Маршалок Сейму Польщі припустив, що Зеленський не приїде на наступному тижні до Гданська
«Діяти потрібно зараз»: Сибіга закликав союзників посилювати тиск на РФ в усіх сферах


