Світ 11.06.2026 Новини

Військові США вивели з ладу третій за тиждень нафтовий танкер в Оманській затоці

Військові США вивели з ладу третій за тиждень нафтовий танкер в Оманській затоці 11.06.2026 16:04 Укрінформ Військові США 10 червня вивели з ладу вже третє за тиждень комерційне судно, яке порушило американську блокаду Ірану, намагаючись перевезти іранську нафту.

https://t.co/6VEqoDxDSb

— U.S. Central Command (@CENTCOM) June 11, 2026

Зазначається, що американські літаки вивели з ладу судна M/T Marivex та M/T Settebello під прапором Палау у понеділок та вівторок відповідно.

Зазначається, що Marivex порушив блокаду, намагаючись пройти до іранського порту, а Settebello намагався перевезти іранську нафту.

За підрахунками військових з моменту початку блокади 13 квітня сили Центрального командування вивели з ладу 9 суден, що не дотримувалися вимог, перенаправили 135 суден, які виконали вимоги, та пропустили 42 судна з гуманітарною допомогою.

«Блокада застосовується однаково до суден усіх країн, що заходять до іранських портів та прибережних районів або виходять з них, включаючи порти Ірану в Перській та Оманській затоках», – підкреслюється в повідомленні CENTCOM.

Читайте також: Нафта подорожчала на тлі ескалації між США та Іраном

Як повідомляв Укрінформ, троє індійських моряків, які вважалися зниклими безвісти, загинули від удару американських військових по танкеру M/T Settebello в Оманській затоці.

Світ

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину