США вдарили по танкеру в Оманській затоці – троє загиблих
США вдарили по танкеру в Оманській затоці – троє загиблих 11.06.2026 12:01 Укрінформ Троє індійських моряків, які вважалися зниклими безвісти, загинули від удару американських військових по танкеру в Оманській затоці.
У дописі у соцмережі Х міністр судноплавства Індії Сарбананда Соновал назвав цей інцидент «глибоко прикрим», додавши, що тіла трьох чоловіків незабаром будуть доставлені додому.
Після атаки на судно індійський уряд викликав заступника глави представництва США у Делі.
Американські військові звинуватили Settebello у порушенні американської блокади шляхом «спроби транспортування нафти з Ірану».
У дописі в соцмережі Х Центральне командування США повідомило, що літак випустив «високоточні боєприпаси» по машинному відділенню танкера «після того, як екіпаж неодноразово відмовився» виконувати вказівки.
Це вже друге судно з індійським екіпажем, яке зазнало нападу з боку США цього тижня. У понеділок американські війська атакували судно Marivex, також нафтовий танкер під прапором Палау з індійським екіпажем, в Оманській затоці після того, як воно не виконало вказівки США, повідомило Центральне командування США.
Усі 24 члени екіпажу судна були врятовані військовими Оману, поінформували індійські чиновники.
Читайте також: Штати вдарили ракетою по танкеру, що прямував до Ірану
Американські військові заблокували доступ до іранських портів після того, як Тегеран фактично закрив Ормузьку протоку, через яку транспортується близько 20% світових поставок нафти й газу, під час триваючого конфлікту.
За даними Центрального командування, з моменту введення блокади 13 квітня американські війська вивели з ладу вісім суден і переспрямували ще 134 судна.
Індійський уряд наполягає, що «напади на комерційне судноплавство та цивільну інфраструктуру в регіоні повинні припинитися».
Як повідомляв Укрінформ, 3 червня американські військові завдали удару по ще одному судну наркоторговців у східній частині Тихого океану.
Ілюстративне фото: unsplash.com
Світ
Рекомендації
Ще новини
Україна оновила запит про набуття членства в ОЕСР
Українську делегацію на конференцію з відбудови у Гданську очолить Свириденко
Мінськ не зрозумів тихих зусиль України щодо безпеки на кордоні – дипломат
До Києва прибув генсек ОЕСР і зустрівся з Сибігою
На Конференції з відновлення України запустять понад 20 проєктів – Кос


