Сербська NIS намагається отримати нову ліцензію США для роботи після 16 червня

Сербська NIS намагається отримати нову ліцензію США для роботи після 16 червня 11.06.2026 05:08 Укрінформ Сербська компанія NIS, що належить Росії та керує єдиним нафтопереробним заводом країни, подала заявку на отримання нової ліцензії США для продовження діяльності після 16 червня, коли закінчується термін дії поточної ліцензії.
NIS перебуває під санкціями США, запровадженими через її російську власність, що є частиною ширших заходів, спрямованих проти енергетичного сектору Москви після її вторгнення в Україну.
Вашингтон наполягає на продажі російської частки, а компанія NIS на цей час домоглася низки тимчасових санкційних винятків.
Звертається увага, що у суботу OFAC дало угорській нафтогазовій компанії MOL час до 16 червня для продовження переговорів щодо купівлі 56,16% акцій NIS, що належать російській «Газпромнефть».
NIS, в якій «Газпромнефть» володіє 44,9% акцій, «Газпром» – 11,3%, а уряд Сербії – 29,9%, є єдиним нафтопереробним заводом Сербії, розташованим у містечку Панчево, неподалік від Белграда. Потужність заводу становить 4,8 млн тонн на рік і покриває більшу частину потреб балканської країни.
Читайте також: Сербія домоглася додаткового постачання газу від «Газпрому» ще на три місяці – ЗМІ
Як повідомляв Укрінформ, у січні 2025 року США розширили санкції проти енергетичного сектору РФ. Тоді OFAC внесло сербську компанію NIS AD Novi Sad до санкційного списку, надавши «Газпром нефть» 45 днів на вихід з інвестицій. Пізніше OFAC неодноразово продовжувало цей термін черговими відстрочками.
У квітні Сполучені Штати в черговий раз продовжили до середини червня тимчасову ліцензію на експлуатацію сербській нафтовій компанії NIS, яка перебуває під санкціями.
Фото: NIS
Новини економіки
Рекомендації
Ще новини
Політолог – про ризик втягнення Білорусі у війну: Лукашенко думає про виживання, але Україна має бути готовою
«Білий Орел»: як президент Навроцький одним указом об’єднав Україну
Медведчуку оголосили підозру у виправданні збройної агресії РФ
Кравчук: Україна розраховує на новообрану заступницю генсека РЄ у роботі над Спецтрибуналом
Україна оновила запит про набуття членства в ОЕСР


