Україна 10.06.2026 Новини

Освітня омбудсманка просить владу Одещини пояснити, чому НМТ не проводили в укриттях

Освітня омбудсманка просить владу Одещини пояснити, чому НМТ не проводили в укриттях 10.06.2026 20:01 Укрінформ Освітня омбудсманка Надія Лещик направила запит до влади Одещини щодо організації національного мультипредметного тесту в області.

Читайте також: На Одещині школярі писали НМТ 13 годин через повітряні тривоги – без їжі та води

Вона наголосила, що забезпечення права на якісну та доступну вищу освіту неможливе без створення безпечного середовища для абітурієнтів.

Освітня омбудсманка звернула увагу, що формують мережу тимчасових екзаменаційних центрів та створюють їх органи управління освіти обласних, Київської міської державних, військових адміністрацій спільно з регіональними центрами оцінювання якості освіти, що визначено пунктом 5 розділу ІІ Порядку проведення національного мультипредметного тесту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 21 грудня 2023 року № 1547.

"Одеса – одне з тих міст, яке часто піддається обстрілам, тому обласна адміністрація спільно з відповідальними місцевими органами, відповідно до своїх обов'язків, мали б забезпечити у більшості випадків організацію НМТ саме в укриттях. Адже є достатньо місць в укриттях закладів освіти, де можливо облаштувати робочі місця з комп’ютерною технікою", – зазначила Лещик.

Як повідомляв Укрінформ, уповноважений ВР з питань прав людини Дмитро Лубінець розкритикував організацію НМТ в Одесі після повідомлень про те, що в одному з центрів тестування учасники складали тест протягом 13 годин через повітряні тривоги.

Своєю чергою голова Українського центру оцінювання якості освіти Тетяна Вакуленко під час виступу у Верховній Раді підкреслила, що учасники НМТ 8 червня в Одесі могли через повітряну тривогу припинити тестування і перенести його в додаткову сесію, оскільки це передбачено правилами. Також Вакуленко зазначила, що на Одещині лише третина тимчасових екзаменаційних центрів (ТЕЦ) розташовані в укриттях та наголосила, що облаштування ТЕЦ в укриттях – справа місцевої влади.

Новини регіонів України

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину