Світ 09.06.2026 Новини

Лідери Китаю і Північної Кореї домовилися зміцнювати стратегічну координацію

Лідери Китаю і Північної Кореї домовилися зміцнювати стратегічну координацію 09.06.2026 10:36 Укрінформ Голова КНР Сі Цзіньпін та лідер Північної Кореї Кім Чен Ин на переговорах у Пхеньяні домовилися про подальше розширення двосторонньої співпраці та зміцнення стратегічної координації.

За інформацією агентства, Кім Чен Ин заявив, що візит Сі Цзіньпіна демонструє високий рівень відносин двох країн і підтверджує відданість розвитку дружби та співпраці між ними.

«Наша партія, уряд і народ радіють тому, що китайська партія, уряд і народ досягли вражаючих успіхів у побудові сучасної соціалістичної країни… Незалежно від того, як зміниться ситуація, наша партія та уряд повністю підтримуватимуть політику і позицію китайської партії та уряду в питаннях захисту основних інтересів на принципі «одного Китаю», – сказав північнокорейський правитель

Сі, своєю чергою, відзначив досягнення у розвитку КНДР та підтвердив незмінність курсу Китаю на зміцнення традиційних зв’язків із сусідньою країною, розвиток двосторонньої співпраці та координацію з Пхеньяном із ключових питань, що становлять взаємний інтерес.

«На переговорах відбувся обмін думками з міжнародних та регіональних питань, посилення стратегічної координації та співпраці між двома країнами, рішучого захисту суверенітету, безпеки та інтересів обох країн, а також спільного захисту миру і розвитку в регіоні та решті світу», – пише KCNA.

Видання додає, що за підсумками перемовин досягнуто задовільного консенсусу за всіма пунктами порядку денного.

Читайте також: У КНДР заявили, що не відмовляться від ядерного статусу

Як повідомляв Укрінформ, голова КНР Сі Цзіньпін у понеділок, 8 червня, прибув із дводенним державним візитом до Пхеньяна, що стало його першою поїздкою до Північної Кореї із 2019 року.

Фото: МЗС КНР

Світ

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину