Події 07.09.2021 Новини

У Чехії засудили до 20 років тюрми чоловіка, що воював на Донбасі на боці бойовиків

Міський суд Праги заочно засудив до 20 років позбавлення волі Їржі Урбанека з позивним «Бегемот», який воював на Донбасі на боці проросійських бойовиків — за членство у терористичній групі та здійснення теракту.

Як пише «Європейська правда», про це повідомляє IDNES та Radio Prague International.

Їржі Урбанек з позивним «Бегемот» (Фото: IDNES)

За висновками слідства, Урбанек поїхав в Україну у 2015 році з метою підтримати бойовиків та брав участь у їхніх операціях щонайменш до січня 2018 року — допомагав копати окопи, долучався до патрулювання і в тому числі брав участь у бойових діях проти української армії — під Мар’їнкою, Красногорівкою і Спартаком.

Урбанека судили заочно, він не контактував зі своїм адвокатом.

7 вересня прокурор у заключному слові запропонував присудити Урбанеку 20 років позбавлення волі. Адвокат просив виправдання або м’якший вирок, висловлюючи сумніви щодо юридичної кваліфікації вчинків і з тим, що профіль його підзахисного у Facebook дає чіткі докази участі Урбанека у бойових діях. Суд погодився з аргументами сторони звинувачення.

Зазначається, що разом з ним воював ще один чех, Павел Ботка. У 2019 році він втратив ногу, підірвавшись на вибуховому пристрої.

Матір і брат Урбанека відмовилися від свідчень у суді, але їхні свідчення у рамках справи підтвердили, що він був в Україні.

Нагадаємо, у квітні в Чехії затримали інших п’ятьох осіб, підозрюваних в участі у бойових діях на Донбасі на боці проросійських бойовиків. За кілька днів Окружний суд Праги постановив взяти під арешт трьох підозрюваних.

У червні міський суд Праги засудив до 20 років тюремного ув’язнення громадянина Чехії Мартіна Кантора, який воював на боці так званої «Луганської народної республіки».

Події та кримінал

Поділитися

Корисне

Ще новини

Повідомити новину