В Україні досі перебувають двоє полонених китайців, Росія ними не цікавилася – Коордштаб

В Україні досі перебувають двоє полонених китайців, Росія ними не цікавилася – Коордштаб Ексклюзив 04.05.2026 12:28 Укрінформ Двоє китайців, які потрапили до нас у полон навесні минулого року, досі перебувають у СІЗО Служби безпеки України.
За словами Охріменка, захоплені в полон двоє китайців воювали на боці Росії, а Китай не є стороною конфлікту. Згідно з положеннями Женевської конвенції, відповідальність за своїх військових несе країна, на боці якої вони воювали.
Богдан Охріменко
«Якщо в Китаї є кримінальна відповідальність за найманство, то їхні громадяни, які брали участь у збройному конфлікті на стороні третьої держави, після повернення можуть бути засуджені. Чи були ці люди в складі збройних сил Російської Федерації, чи були на контракті, чи відряджені? Щоб відповісти на це, потрібно сформувати доказову базу. А оскільки ми знаємо про підлість Росії в будь-яких питаннях, то я не здивуюся, якщо з'ясується, що це китайці з російським громадянством, яких багато у певних регіонах Росії», – сказав керівник Секретаріату Коордштабу.
Читайте також: Росіяни двічі просили на обмін двох полонених північнокорейців – Коордштаб
Як повідомляв Укрінформ, навесні 2025 року українські військовослужбовці у Донецькій області захопили в полон двох китайців – Чжан Женьбао та Ван Гуанцзюня.
Під час пресконференції в Укрінформі вони заявили, що готові до обміну та просять керівництво КНР забрати їх на Батьківщину. Наразі їх утримують у СІЗО СБУ.
Суспільство
Рекомендації
Ще новини
Україна і Польща підтвердили стратегічне партнерство у Гданську – Кондратюк
Україна позбавляє Росію плацдарму в Криму – Зеленський
За Галущенка внесли вже ₴105 мільйонів застави із призначених 150 – «Схеми»
Президент призначив Ігоря Брусила послом у Сан-Марино і Мальті
Сесія ПАРЄ була україноцентричною, на ній окремо говорили про ветеранів – Мезенцева



