Поводження з полоненими: Коордштаб напрацював «Київський протокол» змін до Женевської конвенції

Поводження з полоненими: Коордштаб напрацював «Київський протокол» змін до Женевської конвенції Ексклюзив 04.05.2026 13:43 Укрінформ Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими напрацював проект внесення змін до третьої Женевської конвенції, яка регулює поводження з полоненими.
За словами Охріменка, згідно чинних документів, листування полонених передбачене виключно паперове, коли уже давно відбулася цифровізація усіх цих процесів.
Він повідомив, що пропозиції Коордштабу мають робочу назву "Київський протокол". Військово-політичне керівництво України їх розглянуло. З цього приводу Коордштаб мав комунікацію з МКЧХ і в травні цього року відбудеться четверта конференція щодо удосконалення міжнародного гуманітарного права.
"Уже давно прийшов час переглянути правила поводження з військовополоненими, Третю і Четверту Женевські конвенції, які стосуються цивільних", – підсумував Охріменко.
Читайте також: Росія закатувала у полоні 375 військових і цивільних – Коордштаб
Нагадаємо, цього року Коордштаб повернув з російського полону 832 військових і цивільних. Загалом з початку повномасштабного вторгнення з російського полону повернули 9048 військових і цивільних.
У лютому цього року президент Володимир Зеленський повідомив, що в російському полоні залишається близько семи тисяч українців.
Суспільство
Рекомендації
Ще новини
Україна і Польща підтвердили стратегічне партнерство у Гданську – Кондратюк
Україна позбавляє Росію плацдарму в Криму – Зеленський
За Галущенка внесли вже ₴105 мільйонів застави із призначених 150 – «Схеми»
Президент призначив Ігоря Брусила послом у Сан-Марино і Мальті
Сесія ПАРЄ була україноцентричною, на ній окремо говорили про ветеранів – Мезенцева



