На Рівненщині вперше провели операцію на відкритому серці без розтину грудної клітки
На Рівненщині вперше провели операцію на відкритому серці без розтину грудної клітки 01.05.2026 01:22 Укрінформ На Рівненщині вперше провели операцію на відкритому серці через розріз у кілька сантиметрів, без розтину грудної клітки.
Як зазначається, операцію виконали в обласному центрі кардіохірургії Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка спільно з фахівцями Інституту Амосова. Як розповів Подолін, йдеться про складну пластику. Пацієнтка — 56-річна рівнянка. Діагноз — важка вада серця, яка могла призвести до серцевої недостатності.
Читайте також: В Україні зросли виплати лікарням за складні операції на серці
Рішення — складна операція, але замість великого розрізу — лише 3 см на грудній клітці та 2,5 см на стегні. 4 години роботи команди — і клапан відновлено.
Уже за 2 години після операції пацієнтка самостійно дихала, а наступного дня — у звичайній палаті.
Як повідомляв Укрінформ, Рівненська обласна клінічна лікарня (РОКЛ) закупила ангіограф за програмою Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027.
Фото: Рівненська ОДА
Новини регіонів України
Рекомендації
Ще новини
Реакція Навроцького на присвоєння підрозділу ЗСУ імені героїв УПА є непропорційною – експерт
Макрон після саміту з Мелоні: Франція та Італія посилять оборонну співпрацю і підтримку України
На саміті НАТО в Анкарі союзники пообіцяють Україні допомогу та мільярди на зброю – Politico
Зеленський обговорив із фон дер Ляєн постачання для Сил оборони
Депутатка Білозір – про резолюцію ПАРЄ: Ми чітко прописали, що Росія шантажує світ продовольством



